START | KLUB | SENIORZY | MULTIMEDIA | JUNIORZY | TRAMPKARZE | TRAMPKARZE MŁODSI | KONTAKT
Ostatnia kolejka
Dobrzanka Dobra - Zuber Krynica Zdrój 4 : 0   AKS Ujanowice - LKS Uście Gorlickie 2 : 1   Jordan Jordanów - Łosoś Łososina Dolna 0 : 2   Gród Podegrodzie - ULKS Korzenna 1 : 1   Glinik Gorlice - Olimpia Pisarzowa 1 : 4   
Następny mecz

Sokół Stary Sącz 

Sokół - Uście
29 kolejka
7.06.2012 (czwartek)
godz. 16:00

Poprzedni mecz

  Sokół Stary Sącz

Zuber - Sokół
1:0
28 kolejka
sezon 2011/2012
Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Tabela
1. KS Zakopane 40
2. Łosoś Łososina Dolna 36
3. Poroniec Poronin 34
4. Dobrzanka Dobra 30
5. LKS Kobylanka 29
6. Glinik Gorlice 26
7. ULKS Korzenna 26
8. LKS Szaflary 23
9. Gród Podegrodzie 23
10. Jordan Jordanów 23
11. AKS Ujanowice 23
12. Zuber Krynica Zdrój 22
13. Poprad Rytro 20
14. Olimpia Pisarzowa 15
15. LKS Uście Gorlickie 12
16. Sokół Stary Sącz 4

Facebook

Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1

stat4u
III Międzynarodowy Turniej Sokolika U-10


Rozmowa z Tomaszem Popielą- opiekunem i trenerem Miejskiego Klubu Sportowego „Sokół’’ Stary Sącz

III Międzynarodowy Turniej ,,Sokolika’’ w kategorii U-10 w piłce nożnej

   

Wiosennego czwartkowego popołudnia udaliśmy się na starosądecki orlik, aby zebrać informacje o turnieju, który ma się odbyć w dniach 18-19.05.2013r . W budynku MKS-u przeprowadziliśmy krótką rozmowę z panem Tomaszem Popielą, który jest jednocześnie opiekunem i trenerem młodych zawodników Klubu Sportowego „Sokół”. Zdradził nam kilka detali dotyczących tego przedsięwzięcia. Organizatorem III Międzynarodowego Turnieju ,,Sokolika’’ jest Uczniowski Klub Sportowy ,,Sokoliki’’ oraz Miejski Klub Sportowy ,,Sokół’’ Stary Sącz. Opiekę nad nim sprawują władze Starego Sącza, na czele z burmistrzem, Jackiem Lelkiem oraz jego zastępcą, Kazimierzem Gizickim. Honorowym patronatem imprezę objął poseł na sejm RP Andrzej Czerwiński. Do piłkarskich zmagań na starosądeckiej ziemi, staną nie tylko polskie zespoły, ale także nasi sąsiedzi ze Słowacji i Ukrainy, w sumie 16 składów.

Polskę reprezentować będzie 10 zespołów:

- Legia Warszawa,
- Ruch Chorzów,
- Śląsk Wrocław,
- Korona Kielce,
- GKS Katowice
- APN Czeladź,
- AS Progress Nowa Huta,
- Akademia „Mam Talent” Krzeszowice,
- Sandecja Nowy Sącz,
- Dunajec Nowy Sącz,
- Sokoliki Stary Sącz.

Ze Słowacji przyjadą do nas:

- Slovan Bratislawa,
- FAMT Presov,
- MFK Vranov.nad Toplou

Natomiast z Ukrainy pojawi się: Czarnomorec Odessa. Podczas rozmowy z trenerem, zebraliśmy jeszcze więcej informacji o tym przedsięwzięciu:

Jak wygląda harmonogram imprezy?

Drużyny podzielone będą na cztery grupy, po cztery zespoły w każdej. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 08:30.Wtedy to zaczną się mecze eliminacyjne. Na godz. 12:30 planowane jest uroczyste otwarcie turnieju. Czynione są starania, aby ceremonia otwarcia odbyła się na płycie starosądeckiego rynku, gdzie nastąpiłaby główna uroczystość inauguracyjna: oficjalne powitanie i zaprezentowanie zaproszonych drużyn oraz odegranie hymnów państwowych. Następnie, na niedzielę 19 maja zaplanowano finały, a potem około godziny 17.30 nastąpiłoby oficjalne zakończenie turnieju z wręczeniem pamiątkowych pucharów, medali i dyplomów.

Jak udało się Państwu przekonać do przyjazdu tak znane drużyny jak Legia Warszawa czy Slovan Bratislava?

Jako gospodarze, zaoferowaliśmy zaproszonym drużynom nie tylko dobre warunki rywalizacji sportowej (odpowiednio przygotowane boiska, odpowiednie sędziowanie meczów, rozegranie określonej ilości spotkań), ale również zadbaliśmy wraz ze sponsorami o to, aby każda z drużyn świetnie się czuła i bawiła przez cały okres pobytu u nas. Przygotowaliśmy wspólnie z nimi wiele atrakcji pozasportowych. Na przykład każda z drużyn spoza Nowego Sącza ( dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Borowiec- dyrektor Biura ,,ABlandia’’- Parki Linowe z Nowego Sącza), będzie mogła w wolnej chwili spędzić czas w Ryterskim Parku Linowym. W planie jest również zwiedzanie Starego Sącza z przewodnikiem. Odbędzie się także wiele zabaw i konkursów z nagrodami.

Jaki cel przyświeca organizatorom tej imprezy?

Otóż celem nadrzędnym jest integracja młodych zawodników z Polski i sąsiednich krajów: Nie tylko sprawdzenie się ich w rywalizacji sportowej, ale także pokazanie, że wspólnie zamieszkujemy i tworzymy mini region europejski . Niewątpliwie ważną sprawą jest promocja miasta Starego Sącza i całej Sądecczyzny. Chcemy również docenić wszystkie dzieci trenujące na co dzień w szkółkach piłkarskich, które właśnie ten sposób wybrały na spędzanie wolnego czasu. W tym także dowartościować nasze kochane ”Sokoliki”- udział w tak prestiżowych zawodach, będzie dla nich niewątpliwie nagrodą i zachętą do dalszej pracy na treningach. Przedsięwzięciem tym pokazujemy, że nie tylko w dużych miastach można organizować takie imprezy. Tu, w mniejszych miejscowościach też, a dzieci trenują tak samo ambitnie i z zaangażowaniem jak w wielkich akademiach.

Proszę powiedzieć czy trudno było pozyskać sponsorów, bo jak wiadomo koszt takiej imprezy na pewno jest duży?

Jesteśmy mile zaskoczeni, iż z tak dużym zrozumieniem skali potrzeb podeszły do tematu firmy, z którymi rozmawialiśmy odnoście wsparcia tej imprezy. Okazuje się, że dla dzieci nikt nie szczędzi grosza. Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim osobom prywatnym, instytucjom i firmom, które nas wspomogły, a w szczególności: Burmistrzom Starego Sącza: panom Jackowi Lelkowi i Kazimierzowi Gizickiemu, Prezesowi Zarządu Hotelu ,,Perła Południa” w Rytrze: pani Joannie Walter za ufundowanie głównej nagrody dla zwycięskiej drużyny, właścicielom firmy „ ROLBUD”: panom Władysławowi i Adamowi Sychowskim z Gołkowic Dolnych, dyrektorowi ,,ABlandia’’ Parki Linowe z Nowego Sącza: pani Małgorzacie Borowiec, producentowi soków „Słoneczna Tłocznia” koło Limanowej: panu Wincentemu Krzyżakowi, właścicielowi firmy ,,Bogdański’’ z Kamionki Wielkiej: panu Janowi Bogdańskiemu, właścicielowi firmy ,,Ramex’’ z Nowego Sącza: panu Robertowi Rams, właścicielowi zakładu masarskiego ,,Kmak”’ z Kamionki Wielkiej: panu Dariuszowi Kmakowi. Ponadto podziękowania składamy firmom: ,,Sam-Chem’’ ze Starego Sącza,

,,Piwniczanka’’ z Piwnicznej-Zdroju, SHP ,,Rolnik’’ ze Starego Sącza, Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej z Nowego Sącza, ,,Remis’’ –przesyłki kurierskie z Krakowa-Nowej Huty, Drukarni ,,Starosądeckiej’’ ze Starego Sącza. Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Mrozowi - właścicielowi firmy ogrodniczej ,,ParkM’’ ze Starego Sącza, który na własny koszt przygotowuje płytę boiska do turnieju, a w jakich warunkach atmosferycznych to robi, każdy z nas widzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, dorosłych, sympatyków piłki nożnej do oglądania zmagań piłkarskich przyszłych reprezentantów zespołów Ligii Mistrzów, w dniach 18-19 maja 2013 roku, na obiektach MKS ,,Sokół’’ w Starym Sączu ul. Bandurskiego 14a. Obok stadionu będzie umieszczony punkt gastronomiczny.

Rozmawiali Robert Zięba i Karolina Węglarz
uczniowie klasy dziennikarskiej
LO im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

admin | 16.04.2013 komentarz[0] |
© 2005-2012 MKS Sokół Stary Sącz Wszelkie prawa zastrzeżone.